Witalis Skorupka ps. Orzeł dołączył do kampanii #SzczepimySię

Autor: KPRM 2021-01-12 20:48:27

Płk Witalis Skorupka ps. Orzeł został kolejnym ambasadorem kampanii informacyjnej #SzczepimySię. Starszy sierżant Armii Krajowej i zastępca dowódcy plutonu w akcji „Burza” wystąpił w spocie wideo, który będzie zachęcał do szczepień w telewizji i Internecie.

Najnowszy spot będzie kolejną częścią kampanii informacyjnej Narodowego Programu Szczepień. Od 27 grudnia mogliśmy oglądać spoty z udziałem Mateusza i Stanisława Banasiuków, którzy ponownie wsparli walkę z koronawirusem. W nadchodzących dniach na naszych ekranach zobaczymy ambasadora akcji Cezarego Pazurę, który w spocie kolejny raz zachęci Polaków do szczepień. Bohaterem następnego materiału wideo będzie płk Witalis Skorupka ps. Orzeł – starszy sierżant Armii Krajowej oraz dowódca plutonu w akcji „Burza”.

 

Polski bohater zachęca do szczepień przeciw COVID-19

Do akcji #SzczepimySię dołączył płk Witalis Skorupka, który ma 98 lat. W spocie wideo zachęci Polaków, szczególnie seniorów, do szczepień słowami: – Zaszczep się. Ja mam dla kogo żyć. I Ty również. Seniorzy to kolejna grupa, która od 15 stycznia będzie mogła rejestrować się na szczepienia przeciw COVID-19. Efekty nagrań będą dostępne już wkrótce w Internecie i telewizji.

Witalis Skorupka ps. Orzeł urodził się w 1923 r. w Sokółce w województwie białostockim. Walczył w Kedywie, był starszym sierżantem Armii Krajowej. Brał udział w Akcji „Burza”. Za swoją działalność na rzecz kraju został aresztowany, był torturowany i skazany na śmierć. Ostatecznie wyrok śmierci został zmieniony na 10 lat więzienia. Podstawą do złagodzenia kary było zabicie przez Witalisa Skorupkę dwóch gestapowców. W 2016 r. został awansowany na stopień pułkownika.

 

Kampania informacyjna #SzczepimySię

Trwa kampania informacyjna pod hasłem #SzczepimySię. W telewizji i Internecie walkę z koronawirusem ponownie wsparli aktorzy: Stanisław i Mateusz Banasiukowie. Wystartował także spot radiowy, a od 1 stycznia możemy usłyszeć spoty czytane przez Cezarego Pazurę – aktora i ambasadora kampanii.

 

Na ulicach polskich miast zawisły billboardy. Akcja #SzczepimySię obecna jest ponadto w mediach społecznościowych, gdzie możemy m.in. obejrzeć krótkie animacje oraz dowiedzieć się więcej nt. szczepień z infografik. Do kampanii dołączyli również polscy sportowcy i medycy.

 

Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u