Z samorządami o wspólnej walce z Covid-19

Autor: Opolski UW 2021-01-18 14:24:12

Wicewojewoda Opolski Teresa Barańska wzięła udział w cyklu wideokonferencji z przedstawicielami Jednostek Samorządu Terytorialnego nt. organizacji szczepień populacyjnych przeciw Covid-19 w regionie.

Podczas spotkania online omówione zostały kwestie związane z koniecznością zapewnienia transportu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do tych miejsc. Przypomnimy, że w miniony piątek (8 stycznia br.) Michał Dworczyk, członek Rady Ministrów, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Paweł Szefernaker, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, poinformowali, iż Rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie finansował dowóz osób z niepełnosprawnościami i mających problem z dojazdem do punktów szczepień.

Szczepionki przeciw COVID-19, które są bezpieczne i skuteczne, to długo oczekiwany punkt zwrotny w walce z pandemią . Szczepionka jest nadzieją na powrót do normalności. Kluczowym elementem skutecznego przeprowadzenia szczepień przeciw COVID-19 jest sprawna i bezpieczna logistyka. W tym procesie niezwykle ważne jest zaangażowanie samorządów.
– Dziękuję wszystkim biorącym udział w spotkaniach. To kolejny dowód na dobrą współpracę, łączącą Rząd z samorządami – podsumowała Wicewojewoda Teresa Barańska.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u