Rozmowy z wójtem Słońska

Autor: Lubuski UW 2021-02-03 18:43:02

Podczas spotkania wójt gminy Słońsk Janusz Krzyśków przedstawił wojewodzie Władysławowi Dajczakowi realizowane i planowane inwestycje w gminie.

Wójt słońska przedstawił wojewodzie najbliższe plany w zakresie inwestycji infrastrukturalnych oraz inwestycji związanych z programem pomocy dla popegeerowskich gmin. W ramach programu 250 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 ma trafić do gmin popegeerowskich w całym kraju.

Program kierowany jest do gmin, które ucierpiały w wyniku zaniedbań po likwidacji państwowych gospodarstw rolnych. Dotyczy to zwłaszcza tych jednostek, które z uwagi na brak środków własnych nie mogą ubiegać się o dofinansowania i środki unijne. Jak podkreśla premier Mateusz Morawiecki, ma on na celu poprawić szanse rozwojowe terenów zaniedbanych w czasach III RP.

4 stycznia 2021 r. ruszył nabór wniosków o wsparcie dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Nabór trwa do 12 lutego 2021 r.

Spotkanie było również okazją do omówienia najważniejszych spraw gminy Słońsk. Podczas rozmów wójt przedstawił wojewodzie aktualną sytuacja gminy oraz sprawy związane z gminną oświatą.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u