Ponad 7 mln zł dotacji dla powiatu garwolińskiego w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych

Autor: Mazowiecki UW 2021-02-04 17:23:11

W Starostwie Powiatowym w Garwolinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marszałek Senatu Marii Koc, Wicewojewody Mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego, Starosty Powiatu Garwolińskiego Mirosława Walickiego, Wicestarosty Marka Ziędalskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Garwolińskiego Waldemara Trzaskowskiego, Kierownika MUW Delegatury w Siedlcach Anny Kaszuby, Prezesa PKS Garwolin Jacka Semczuka oraz przedstawicieli Klubów Radnych Rady Powiatu Garwolińskiego Marcina Kobusa i Stefana Gory. Podczas spotkania ( 3 lutego br.) odbyło się symboliczne przekazanie czeku na ponad 7 mln zł, które otrzymał powiat garwoliński w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

W ramach umowy powiat garwoliński może w ciągu roku uzyskać kwotę ponad 7 mln zł dopłaty do organizacji publicznego transportu zbiorowego na 72 liniach komunikacyjnych. Łączna długość linii to 2075 km, w ramach których zostanie zrealizowanych ponad 3,5 mln wozokilometrów.  Wkład własny zaplanowany w budżecie powiatu na rok 2021 to prawie 800 tys. zł

Uzyskane przez samorząd środki pozwolą na przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych. Dzięki temu mieszkańcy z mniejszych miejscowości będą mieli dostęp do transportu zorganizowanego. Sieć linii komunikacyjnych obejmuje wszystkie gminy w powiecie garwolińskim, a operatorem zadania będzie PKS Garwolin.

Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej jest państwowym funduszem celowym. Pozwala na dofinansowanie przywrócenia lokalnych połączeń autobusowych. Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury. Zwiększenie siatki połączeń autobusowych stworzy także możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był dotychczas utrudniony lub niemożliwy.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u