POLICYJNY PIES DOPROWADZIŁ DO ZAGINIONEGO 6-LATKA

Autor: MSWiA 2021-02-08 18:47:21

Suwalscy policjanci odnaleźli 6-latka, który bez wiedzy rodziców wyszedł z domu. Już po pół godziny od zgłoszenia chłopiec wrócił pod opiekę najbliższych. Działania poszukiwawcze wspierał policyjny pies, który po kilometrowych tropieniu doprowadził mundurowych do zaginionego 6-latka.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, w sobotę, 6.02.2021 r., o 10:40, otrzymał zgłoszenie o chłopcu, który wyszedł z domu bez wiedzy rodziców. W rejonie Zalewu Arkadia w Suwałkach natychmiast pojawili się funkcjonariusze. Tam, w rozmowie z matką zaginionego, mundurowi ustalili, że chłopiec wyszedł z domu około 9:00, nie informując o tym nikogo. Początkowo rodzice sami jeszcze próbowali odnaleźć syna, jednak bezskutecznie. Wówczas poprosili o pomoc policjantów. Mundurowi z "patrolówki" natychmiast zaczęli szukać 6-latka, zwłaszcza że temperatura spadła do -14 stopni.

W działaniach funkcjonariuszy wspierał policyjny pies, który po blisko kilometrowym tropieniu odnalazł 6-latka na ulicy Powstańców Wielkopolskich. Cały i zdrowy chłopiec został przekazany pod opiekę rodziców.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u