Walka z ogniem w Archiwum Urzędu Miasta Krakowa

Autor: Małopolski UW 2021-02-08 18:54:12

Już drugą dobę trwa walka z ogniem w Archiwum Urzędu Miasta Krakowa, mieszczącym się przy ul. Na Załęczu. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło w sobotę po godz. 20.00. Działania będą prowadzone do momentu pełnego wyeliminowania zagrożenia.

Pożar okazał się bardzo trudny w lokalizacji ze względu na specyficzny rodzaj obiektu. Są to hale przeznaczone do przechowywania dokumentów. Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, w tym młotów i wiertnic, które pozwoliły wykonać otwory rewizyjno-gaśnicze.

W tej skomplikowanej akcji gaśniczej biorą udział strażacy z kilku jednostek z Małopolski. W działaniach uczestniczy również Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie oraz Inspekcja Nadzoru Budowlanego.

Dziś na miejsce pożaru przybył wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który osobiście podziękował strażakom walczącym z żywiołem oraz wszystkim służbom prowadzącym działania. Wojewoda przekazał wyrazy uznania komendantowi wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotrowi Filipkowi za profesjonalizm, z jakim małopolska Straż Pożarna po raz kolejny radzi sobie z nietypową akcją, wiążącą się z wykorzystaniem znaczących sił i środków, a także specjalistycznego sprzętu.

- Po raz kolejny małopolska Straż Pożarna została postawiona przed nie lada wyzwaniem. Dziękuję za trud i zaangażowanie włożone w tę wymagającą, skomplikowaną i trwającą już drugą dobę akcję gaśniczą. Po raz kolejny małopolskie służby potwierdzają, że można liczyć na ich profesjonalizm oraz pełną determinację w walce o bezpieczeństwo Mieszkańców – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u