Tragiczny pożar w Międzychodzie. Pomoc dla pogorzelców

Autor: Wielkopolski UW 2021-02-09 18:16:58

Trzyosobowa rodzina zginęła dziś rano w pożarze domu wielorodzinnego w Międzychodzie. 9 mieszkańcom udało się ewakuować z dolnej części budynku. O sytuacji pogorzelców i formach pomocy wojewoda wielkopolski Michał Zieliński rozmawiał między innymi ze starostą powiatu międzychodzkiego Rafałem Litke.

Skontaktowałem się z władzami powiatu oraz wojewódzkim inspektorem nadzoru budowlanego w sprawie określenia aktualnego stanu budynku. To tragedia, która wymaga podjęcia pilnych działań pomocowych - mówi wojewoda Michał Zieliński.

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wydał już ustną decyzję o wyłączeniu z użytkowania domu. Po dogaszeniu budynku przez straż pożarną, dokona oględzin i ustali, czy nadaje się on do remontu i zamieszkania. Ocaleli mieszkańcy - dwie rodziny, przebywają u najbliższych. Gmina zaoferowała lokale zastępcze, zaproponowano też opiekę psychologiczną, wsparcie ze strony pracowników socjalnych oraz pomoc finansową w formie zasiłków celowych.

Stowarzyszenie Aktywny Międzychód wraz ze Szkołą Podstawową nr 2 w Międzychodzie organizują zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u