Inwestycje ważne dla Krosna Odrzańskiego

Autor: Lubuski UW 2021-02-15 09:42:09

O wzmocnieniu ochrony przeciwpowodziowej w Krośnie Odrzańskim rozmawiał wojewoda Władysław Dajczak w czasie spotkania z Dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz burmistrzem Krosna Odrzańskiego.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z Dyrektorem Regionalnym Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Mariuszem Przybylskim oraz burmistrzem Krosna Odrzańskiego Markiem Cebulą.

Rozmowy dotyczyły rozbudowy wałów przeciwpowodziowych i remontu zabytkowego mostu drogowego w Krośnie Odrzańskim. Jak podkreśla Wojewoda Lubuski, inwestycje te mają ogromne znaczenie. Są oczekiwane zarówno przez mieszkańców Krosna Odrzańskiego, jak i całego regionu.

Dzisiejsze rozmowy to następstwo uroczystej inauguracji inwestycji, która odbyła 12 stycznia br. Podczas wydarzenia podpisano umowy pomiędzy wykonawcami prac, a PGW Wody Polskie.

Zakres prac

Rozbudowa wałów przeciwpowodziowych i budowa kanału ulgi będzie opiewała na kwotę 117 mln zł. Zadania zostaną zrealizowane by wzmocnić ochronę przeciwpowodziową miasta. Pozwolą również na skuteczniejsze lodołamanie oraz dalszy rozwój tzw. Odrzańskiej Drogi Wodnej.

Drugą inwestycją jest przebudowa i podniesienie zabytkowego mostu drogowego w Krośnie Odrzańskim wraz z drogami dojazdowymi i infrastrukturą drogową. Podczas prowadzenia robót konstrukcyjnych i montażowych na moście, jego konstrukcja zostanie wzmocniona, a elementy poddane konserwacji.

Rozpoczęcie robót jest zaplanowane jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u