MINISTER INFRASTRUKTURY NA PALCU BUDOWY DROGI EKSPRESOWEJ S19

Autor: Podkarpacki UW 2021-02-28 10:50:30

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk odwiedził Podkarpacie, gdzie wizytował budowę drogi ekspresowej S19. Na placu budowy węzła Sokołów Małopolski Północ nie krył zadowolenia z tego, w jakim tempie postępują prace.  

Zadeklarowaliśmy, że wybudujemy szlak Via Carpatia i to się dzieje na naszych oczach – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że droga ta będzie impulsem do rozwoju tej części Europy. Minister podkreślił, że odwiedził w piątek wiele odcinków S19, które są w budowie, zarówno w województwie lubelskim, jak i podkarpackim.

– S-19 to niewątpliwie ważny szlak komunikacyjny, określany mianem „drogi życia” Podkarpacia, ale też dla samego Rzeszowa. Ważny, ponieważ sprawi, że Rzeszów uzyska połącznie, stając się ciągiem komunikacyjnym pomiędzy północą i południem Europy. Wiążemy z tym ogromne nadzieje, nie tylko ze względu na ułatwienia komunikacyjne, ale przede wszystkim ze względu na poprawę dostępności dla inwestorów. Liczymy także na to, że to atrakcyjne położenie na przecięciu szlaków komunikacyjnych sprawi, że stolica województwa i region będą się bardzo intensywnie rozwijać – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Około 8-kilometrowy odcinek od węzła Kamień (z węzłem) do węzła Sokołów Małopolski Północ (z węzłem) wybuduje firma Budimex za ponad 286,4 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana w grudniu 2018 r.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u