Sytuacja na Bugu – wizyta Wojewody w Wyszkowie

Autor: Mazowiecki UW 2021-03-05 10:13:17

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł odbył wizytę w powiecie wyszkowskim w związku ze wzrostem poziomu wody na rzece Bug. Wojewoda spotkał się z przedstawicielami samorządów w Starostwie Powiatowym w Wyszkowie i uczestniczył w przeglądzie stanu wałów przeciwpowodziowych. Podczas narady zadeklarował wsparcie dla samorządów, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego nieprzerwanie prowadzi monitoring sytuacji na Bugu.

Prognozy hydrologiczne przewidują wzrost wody na Bugu wywołany spływem wód roztopowych. Obecnie w Wyszkowie rzeka jest powyżej stanu alarmowego, a we Frankopolu powyżej stanu ostrzegawczego. Sytuacja w powiecie jest stabilna.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje sytuację związaną ze stanami rzek i jest w stałym kontakcie z przedstawicielami władz samorządowych, hydrologami i ekspertami do spraw gospodarki wodnej.

Obecnie alarmy powodziowe ogłoszone są w miejscowości Wykowo, Rydzyno i Słupno (ulice: Bociania, Gołębia, Sokola, Wronia, Żurawia, Nad Słupianką, Zielona, Pocztowa). Pogotowie przeciwpowodziowe jest ogłoszone w Mieście Białobrzegi, Gminie Brańszczyk, Gminie Wyszków, Gminie Zabrodzie, Gminie Somianka, Gminie Małkinia Górna, Gminie Dąbrówka, Gminie Radzymin, Gminie Warka, Gminie Mokobody, Gminie Korczew, Gminie Mała Wieś, Gminie Bodzanów, Gminie Słupno, Gminie Słubice, Gminie Nowy Duniów, Gminie Brańszczyk, Gminie Wyszków, Gminie Zabrodzie i Gminie Somianka oraz w miejscowości Białobrzegi (oczyszczalnia ścieków), Biejków, Brzeźce, Budy Brankowskie, Gąbin i Wyszogród.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u