Otwarcie pracowni tomografii komputerowej w szpitalu w Turku

Autor: Wielkopolski UW 2021-03-15 08:58:29

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wzięła dziś udział w uroczystym otwarciu pracowni tomografii komputerowej w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Turku. W wydarzeniu uczestniczyli także: sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik, starosta turecki Dariusz Kałużny, dyrektor szpitala Krzysztof Sobczak oraz samorządowcy z terenu powiatu tureckiego, którzy przyczynili się do pomyślnej realizacji powyższego projektu.

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego po raz kolejny wspiera Wielkopolskę Wschodnią. Cieszę się, że jako mieszkanka sąsiedniego powiatu, a także jako wicewojewoda, mogę uczestniczyć dziś w oddaniu do użytku pracowni tomografii komputerowej dla szpitala w Turku. To bardzo cenna inicjatywa, bo wpływa bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców regionu - podkreśliła wicewojewoda.

Pracownia została odnowiona w ramach zadania "Zakup tomografu komputerowego wraz z adaptacją pomieszczeń na pracownię tomografii komputerowej dla potrzeb Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku".

W zakresie zadania zostały wykonane prace przygotowawcze umożliwiające montaż i instalację urządzenia, a także zakupiono dostawę i instalację fabrycznie nowego tomografu. Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł 2 mln 990 tys. zł, z czego 800 tys. zł to dotacja wojewody wielkopolskiego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u