Policjanci na medal

Autor: Świętokrzyski UW 2021-03-15 09:20:20

Dwóm świętokrzyskim policjantom podziękował wojewoda Zbigniew Koniusz za wzorową, odpowiedzialną postawę podczas pełnionej służby i uratowanie ludzkiego życia.

Gratulacje i symboliczne upominki otrzymali sierżant sztabowy Krzysztof Kryś z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, który uratował 2-miesięcznego chłopca, oraz starszy sierżant Marcin Bis z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, który zapobiegł śmierci 37-letniego mężczyzny.

– Jeżeli będziecie w służbie i życiu postępować tak, jak do tej pory, myślę że wasze awanse to kwestia najbliższego czasu, czego wam życzę. Mieliście do czynienia z sytuacjami nietuzinkowymi, bardzo stresogennymi. Zwyciężyły zimna krew i profesjonalizm zachowania. Do tego, że policja jest w gronie tych służb, które cieszą się ogromnym zaufaniem społecznym, zostaliśmy przyzwyczajeni przez ostatnie lata. Postawiono na profesjonalizm działania i bardzo selektywny dobór osób, które do tych służb trafiają. Jak widać w panów osobach, polityka kadrowa i polityka społeczna zdały swój egzamin. Gratuluję, że w skrajnych sytuacjach, rożnych wydawałoby się - jeden z panów ratuje życie małego dziecka, drugi ratuje osobę dorosłą - doskonale wiedzieliście, co zrobić – mówił wojewoda gratulując funkcjonariuszom. – Należy naświetlać tego typu zachowania i przedstawiać publicznie przede wszystkim po to, by dawać dobry przykład młodym ludziom – podkreślił Zbigniew Koniusz.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u