Szpital tymczasowy przy ulicy Rakietowej we Wrocławiu zostanie otwarty

Autor: Dolnośląski UW 2021-03-17 08:53:34

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w związku z przyrostem zarażonych wirusem SARS-CoV-9 (tzw. trzecią falą) szpitale tymczasowe zostaną uruchomione w dziewięciu województwach – w tym także szpital we Wrocławiu. Zgodnie z decyzją Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego placówka swoją działalność rozpocznie w najbliższy wtorek - 9 marca.

Szpital tymczasowy dla pacjentów z Dolnego Śląska powstał w Centrum Konferencyjnym przy ul. Rakietowej we Wrocławiu, a pierwsza część hali gotowa była na początku grudnia. Docelowo placówka dysponować będzie 400 miejscami, w tym 50 respiratorowymi.

- W pierwszym etapie w szpitalu tymczasowym uruchomionych zostanie 95 łóżek. Szpital funkcjonować będzie w systemie modułowym, dlatego też w razie potrzeby jego działalność rozszerzona zostanie o kolejne miejsca – mówi Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

Początkowo opiekę nad chorymi sprawował będzie personel medyczny oddelegowany z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, który ma już doświadczenie w leczeniu pacjentów z COVID-19 i sprawuje patronat medyczny nad placówką. USK dysponuje także listą osób, które zgłosiły się w ramach pierwszej rekrutacji personelu do pracy w  szpitalu tymczasowym.

Bardzo chętnie skorzystamy z ich wsparcia, natomiast jeśli ktoś jeszcze chciałby nawiązać z nami współpracę, prosimy o kontakt, bo na chwilę obecną nikt niestety nie wie, jaką skalę osiągnie epidemia w najbliższych tygodniach - mówi dr Piotr Pobrotyn.

W sumie w województwie dolnośląskim funkcjonować będą trzy szpitale tymczasowe – we Wrocławiu, Legnicy i Wałbrzychu.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u