Kolejni funkcjonariusze małopolskiej policji z odznaczeniami

Autor: Małopolski UW 2021-03-18 08:49:45

W komendzie wojewódzkiej policji w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie medali dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych małopolskiej policji za długoletnią służbę. W uroczystości wziął udział wojewoda małopolski Łukasz Kmita, komendant wojewódzki Policji w Krakowie insp. Roman Kuster oraz szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie płk Marcin Żal.

W trakcie spotkania 23 osoby odebrały „Medale za Długoletnią Służbę” przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę jako nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa. Za zasługi dla obronności kraju medale 4 zasłużonym policjantom nadał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

- Dziękuję małopolskim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym policji za zaangażowanie i pomoc, jaką niosą mieszkańcom naszego województwa. Dzięki Wam Małopolanie czują się bezpiecznie, a podziękowaniem niech będą wręczone dzisiaj medale i odznaczenia – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Podczas kolejnych uroczystych zbiórek wręczono także 58 odznaczeń „Zasłużony Policjant”, nadanych przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynili się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u