Odznaczenia państwowe dla policjantów z garnizonu mazowieckiego

Autor: Mazowiecki UW 2021-03-18 19:06:59

W Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste wręczenie Medali za Długoletnią Służbę funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym mazowieckiego garnizonu Policji. Odznaczenia wręczył Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Podczas uroczystej zbiórki 15 nowych policjantów złożyło ślubowanie, które przyjął Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion.

W trakcie uroczystości wręczono „Medale za Długoletnią Służbę”. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał mazowieckim policjantom i pracownikom cywilnym medale jako nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł udekorował 20 osób „Medalami za Długoletnią Służbę”, wręczając 4 złote, 10 srebrnych i 6 brązowych medali. Komendant Wojewódzki Policji wręczył wyróżnionym legitymacje.

Wśród odznaczonych znaleźli się policjanci i pracownicy z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz komend miejskich i powiatowych Policji garnizonu mazowieckiego. Po części ceremonialnej głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion, który podziękował i pogratulował odznaczonym policjantom i pracownikom cywilnym Policji. Dodał, że te medale to dowód tego, że w codziennej służbie odznaczeni wykazują się ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem.

Podziękowania mazowieckim policjantom i pracownikom cywilnym złożył także Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który podkreślił, jak ważną rolę spełniają dla wszystkich mieszkańców Mazowsza i poczucia ich bezpieczeństwa.

Tego dnia w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu odbyło się także ślubowanie nowo przyjętych 15 funkcjonariuszy Policji. W tej grupie znalazło się 4 kobiety i 11 mężczyzn. W sumie w lutym szeregi garnizonu mazowieckiego zasiliło 51 policjantów, w tym 8 kobiet. Ze względu na pandemię, ślubowania pozostałych funkcjonariuszy będą odbywały się w macierzystych jednostkach. Policjanci będą służyć m.in. w Ciechanowie, Kozienicach, Ostrołęce, Radomiu, Siedlcach.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u