Laboratorium covidowe w 107. Szpitalu Wojskowym w Wałczu

Autor: Zachodniopomorski UW 2021-03-28 20:22:27

Wojewoda zachodniopomorski wydał pozytywną opinię dotyczącą utworzenia laboratorium Covid-19 w 107. Szpitalu Wojskowym w Wałczu. Informację o kolejnym kroku do uruchomienia laboratorium przekazał wicewojewoda Marek Subocz podczas dzisiejszej konferencji prasowej, z udziałem posła na Sejm RP Czesława Hoca i komendanta 107. Szpitala Wojskowego z Przychodnią SPZOZ w Wałczu płk lek. Artura Bobruka.

- Laboratorium pozwoli sprawnie diagnozować osoby zakażone koronawirusem i przyspieszy proces podjęcia odpowiedniego leczenia. Mieszkańcy powiatu wałeckiego mogą czuć się bezpieczniej – powiedział wicewojewoda Marek Subocz.

Do rozpoczęcia testowania w kierunku Covid-19 w laboratorium potrzebna jest już tylko zgoda Ministerstwa Zdrowia. Niezbędne do tego celu wyposażenie zakupione ze środków z Ministerstwa Obrony Narodowej i Unii Europejskiej.

Uczestnicy konferencji mieli okazję obejrzeć działającą od roku Pracownię Diagnostyczną, która została utworzona dzięki staraniom posła Czesława Hoca, wiceministra obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza, ówczesnego wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego i wicewojewody Marka Subocza. Szpital otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 2 mln 550 tys. zł na zakup rezonansu magnetycznego i urządzenie pomieszczeń. Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł prawie 5 mln zł.

Poseł Czesław Hoc, który został przewodniczącym Rady Społecznej 107. Szpitala Wojskowego w Wałczu podkreślił, że ta funkcja jest dla niego zaszczytem i wyzwaniem.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u