KOLEJNY SPRZĘT DLA PODKARPACKICH SZPITALI I MASECZKI OCHRONNE DLA MIESZKAŃCÓW

Autor: Podkarpacki UW 2021-03-29 09:13:42

Do podkarpackich szpitali trafiły kolejne respiratory, kardiomonitory i pompy infuzyjne – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Zapowiedziała również, że mieszkańcy województwa otrzymają maseczki ochronne.

Do podkarpackich szpitali trafiły kolejne respiratory, kardiomonitory i pompy infuzyjne – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Zapowiedział również, że do mieszkańców województwa trafią maseczki ochronne.

– Jesteśmy w trakcie zmagań z kolejną falą zachorowań na COVID-19. Aby ułatwić przede wszystkim białemu personelowi walkę ze skalą zachorowań w naszym regionie, realizujemy stałe dostawy sprzętowe z Agencji Rezerw Strategicznych. W tym tygodniu kolejne podmioty lecznicze tj. Centrum Medyczne w Łańcucie, Szpital Specjalistyczny w Jaśle, Kliniczny Szpital Nr 1 w Rzeszowie, Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie, Szpital Specjalistyczny w Brzozowie – zostały zaopatrzone w niezbędny sprzęt. Do szpitali trafiły respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne oraz centrala monitorującą kardiomonitora. Bieżąca dostawa trwa adekwatnie do zgłaszanych potrzeb – powiedziała wojewoda Ewa Leniart. Dodała również, że wkrótce – w związku ze zwiększoną liczbą łóżek covidowych, które będą utworzone w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie – ta jednostka otrzyma dodatkowe respiratory i kardiomonitory.  

W dniach 24 -26 br. został przekazany sprzęt medyczny dla 5 szpitali województwa podkarpackiego:

  • Szpital Specjalistyczny w Jaśle – 5 szt. respiratorów
  • Centrum Medyczne w Łańcucie – 6 szt. kardiomonitorów i 100 szt. pomp infuzyjnych
  • Kliniczny Szpital Nr 1 w Rzeszowie –  5 szt. respiratorów
  • Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie – centrala monitorująca kardiomonitora
  • Szpital Specjalistyczny w Brzozowie – 10 szt. pomp infuzyjnych.

– Kolejne ważne działanie to inicjatywa przekazania do jednostek samorządy terytorialnego – za pośrednictwem Państwowej Straży Pożarnej przy włączeniu się do dystrybucji 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej – maseczek jednorazowych, które trafią do każdego mieszkańca naszego regionu. W tej chwili otrzymaliśmy pierwszą partię maseczek chirurgicznych w liczbie 1 275 tys. sztuk z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Trafią one w pierwszej kolejności do tych powiatów, gdzie współczynnik zapadalności jest największy – mówiła wojewoda.

Docelowo województwo podkarpackie otrzyma 8 500 000 szt. maseczek chirurgicznych z przeznaczeniem po cztery maski na mieszkańca województwa powyżej 4 roku życia.

O zaangażowaniu służb w walkę z pandemią mówili podczas dzisiejszej konferencji prasowej podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec oraz ppłk Tomasz Poninkiewicz, zastępca dowódcy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.  Działania strażaków i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej od samego początku trwania epidemii polegały na  pomocy mieszkańcom regionu – były to m. in. dowozy osób starszych do punktów szczepień, dystrybucja materiałów informacyjnych, środków ochrony osobistej i dezynfekcji, działania związane z pobieraniem wymazów (ponad 20 tys. wymazów wykonanych przez żołnierzy WOT), wspieranie Policji w kontroli kwarantanny, pomoc udzielana kombatantom i osobom starszym.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u