Walka z trzecią falą epidemii

Autor: Łódzki UW 2021-03-29 09:20:42

Szpital tymczasowy w Łodzi stał się jednym z głównych filarów walki z trzecią falą pandemii. Teraz widać jak na dłoni zasadność budowy placówki, gdy każde łóżko jest na wagę złota.

Już pierwszego dnia umieszczono tam 12 chorych, którzy wymagali tlenoterapii. W następnych dniach przewożeni byli tam kolejni pacjenci z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi.

Dziś na konferencji prasowej ordynator w szpitalu tymczasowym dr Grzegorz Cieśla przekonywał, że przebieg choroby bywa nieprzewidywalny: - Starsi ludzie stanowią jedną trzecią chorych, dominują osoby w sile wieku, które coraz częściej wymagają hospitalizacji.

Chorych na covid-19 przybywa tak szybko, że w najbliższych dniach otwarte zostaną kolejne moduły w szpitalu tymczasowym.

Równolegle trwa realizacja Narodowego Programu Szczepieńw naszym województwie.

-Aktualnie szczepione są grupy priorytetowe, które zostały określone w ramach Narodowego Programu Szczepień dla etapu O i 1. W tym tygodniu rozpoczęliśmy również szczepienia służb mundurowych. Proces szczepień w naszym województwie przyśpiesza - podkreśliła dziś na konferencji pełnomocnik wojewody ds. szczepieńprzeciwko Covid-19 Jolanta Kowalik-Gęsiak.

 Szczepionka daje nadzieję na powrót do normalności, ale szanse na to będą tym większe, im więcej osób przyjmie preparat. Pandemia nie zwalnia, dlatego nie zwlekaj – przyjmij szczepionkę, aby uchronić siebie i swoich najbliższych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u