Świąteczne upominki dla dzieci z Domu Dziecka w Białowieży

Autor: Podlaski UW 2021-04-02 09:48:21

To już przedświąteczna tradycja. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy przygotował drobne upominki dla podopiecznych jednej z placówek wsparcia w regionie. Tym razem paczki trafiły do Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży.

W tym roku ze względu na epidemię, wojewoda podlaski nie odwiedził mieszkańców placówki osobiście, ale paczki w jego imieniu dowiózł pracownik Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego Lech Słoma. Odebrała je zastępca dyrektora Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży - Krystyna Dackiewicz. W torebkach znalazły się artykuły papiernicze, gadżety i słodycze.

- Święta to czas wyjątkowy, kiedy skupiamy się przede wszystkim w gronie rodziny. Szczególnie ten czas przeżywają dzieci, które tej opieki rodzinnej nie mają. Dlatego też co roku, przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, pamiętamy o podopiecznych placówek wsparcia i wręczając im drobne upominki, chcemy by ten czas był dla nich radosny - mówi wojewoda Bohdan Paszkowski.

Dom Dziecka w Białowieży jest publiczną placówką opiekuńczo-wychowawczą przeznaczoną dla dzieci i młodzieży pozbawionych częściowo lub całkowicie opieki rodzicielskiej, wspiera również działania rodziców w wychowaniu dzieci. Od 1 stycznia 2021r. znajduje w strukturach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hajnówce, ma 14 miejsca dla dzieci i młodzieży powyżej 10 r.ż. zgodnie z decyzją Wojewody Podlaskiego z dnia 30 grudnia 2020r. w której udzielono zezwolenia na prowadzenie placówki na czas nieokreślony.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u