Pełna obsada medyczna, opolski szpital tymczasowy zwiększa liczbę łóżek

Autor: Opolski UW 2021-04-07 08:24:36

W pełni rozwijamy Szpital Tymczasowy w Opolu – zapowiedział podczas dzisiejszego briefingu prasowego wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Dzięki dobrej współpracy wojewody z dyrekcją szpitala patronackiego oraz środowiskiem medycznym, dziś baza łóżkowa w szpitalu wzrosła do 142 miejsc.

Dzięki temu, że szpital rozwinął się do pełni swoich możliwości, mieszkańcy województwa będą mogli – na dzień dzisiejszy, czuć się bezpieczniejsi – podkreśla wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. – Mamy zapewnioną obsługę medyczną do wszystkich łóżek, sprzętu, przede wszystkim respiratorów, tak aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom hospitalizowanym w szpitalu tymczasowym – dodał.

Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu zaznacza, że pozyskanie kadry medycznej do pracy w Szpitalu Tymczasowym było niełatwym zadaniem. – Kadra medyczna szpitala tymczasowego to w zasadzie kadra specjalistów z naszego szpitala, ale i pozostałych szpitali w regionie – tłumaczy. – Dzięki apelom i zaangażowaniu wojewody Sławomira Kłosowskiego, rozmowom z dyrektorami opolskich szpitali, udało się pozyskać niezbędną kadrę – wyjaśnia. Madera wspomina także, że jeszcze przed uruchomieniem szpitala tymczasowego w obiekcie znanym dotąd Opolanom jako Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, rozważano nad sensem utworzenia 38 łóżek typu OIOM. – Dziś jednak wiemy, że te łóżka są wręcz niezbędne. Cieszę się, że nasz szpital jest do tego przygotowany – dodaje.

Doktor Marek Piskozub, kierownik Szpitala Tymczasowego w Opolu przybliża, iż obecna kadra to 350 osób. Są to głównie specjaliści z pozostałych placówek medycznych w regionie. W Szpitalu Tymczasowym w Opolu prace świadczą w ramach dodatkowych dyżurów. – Na duże uznanie zasługują także żołnierze, którzy codziennie pomagają w walce z COVID-19 – podkreśla.

Wojewoda opolski raz jeszcze podziękował wszystkim zaangażowanym w prace na rzecz drugiego człowieka w czasie epidemii, szczególnie kadrze medycznej, która pozytywnie odpowiedziała na jego apel, który – dla przypomnienia, był emitowany w ostatnich dniach poprzez m.in. media.  

© 2018 Super-Polska.pl stat4u