Akt erekcyjny hali sportowej w Gorzowie Wielkopolskim podpisany i wmurowany

Autor: Lubuski UW 2021-05-22 09:35:33

Wojewoda lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w uroczystości podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Hali Sportowo-Widowiskowej w Gorzowie Wielkopolskim. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wsparło długo oczekiwaną inwestycję kwotą 22 mln zł dofinansowania.

Budowa Hali Sportowo-Widowiskowej w Gorzowie Wielkopolskim znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego „Słowianka”. Inwestycja sfinansowana jest z budżetu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Ministerstwo wsparło długo oczekiwaną inwestycję kwotą 22 mln zł dofinansowania. Pieniądze pochodzą z Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

  • Budżetu Miasta Gorzów Wielkopolski 54 805 000,00 zł
  • Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 22 000 000,00 zł

Na terenie inwestycji przy ulicy Słowiańskiej odbyła się uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod jej budowę. Wzięli w niej udział europoseł Elżbieta Rafalska, wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, prezydent miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki, prezes zarządu Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego „Słowianka” Joanna Kasprzak-Perka, przedstawiciele rady miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz samorządu województwa lubuskiego.

Wojewoda Władysław Dajczak podkreślił, że powstająca hala sportowa jest ważną inwestycją dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego jak i regionu.

–  Wspólnie przeżywamy historyczną chwilę, tyle lat czekania i w Gorzowie Wielkopolskim, w mieście wojewódzkim, będziemy mieli piękną, nowoczesną halę sportowo-widowiskową. Jest to inwestycja niezmiernie ważna dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego jak i regionu – powiedział wojewoda Władysław Dajczak. – Cieszę się, że jest wsparcie rządowe w wysokości 22 mln zł dofinansowania i myślę, że kolejne rządowe pieniądze będą wspierały budowę hali. Wszystkim, którzy do tej inwestycji się przyczynili serdecznie gratuluję – podkreślił wojewoda dodając, że do Gorzowa Wielkopolskiego wciągu ostatnich 5 lat, z programów społecznych oraz infrastrukturalnych, wpłynęło prawie miliard złotych.

Hala Sportowo-Widowiskowa w Gorzowie Wielkopolskim

Hala będzie składała się z areny głównej oraz pełnowymiarowej sali treningowej. Sala treningowa wyposażona w niewielkie trybuny na potrzeby imprez młodzieżowych, będzie jednocześnie sceną dla areny głównej.

Wymiary obiektu:

Długość/szerokość : 117m/72m, 

Wysokość: 22m,

Kubatura: 142 tys. m3

Pojemność:  5128 miejsc

trybuna stała 3744 miejsca

 

W ramach inwestycji zostaną zrealizowane zadania:

- Budowa hali sportowo-widowiskowej wraz z zagospodarowaniem terenu.

- Wewnętrzny układ drogowy

- Parkingi

- Infrastruktura techniczna

W programie funkcjonalno–użytkowym hali znajduje się:

– hol wejściowy z funkcjami pobocznymi dla widzów

– sala główna z płytą boiska i trybunami

– zaplecze sanitarne

– zaplecze gastronomiczne

– zaplecze techniczne i techniczno-magazynowe

– sala treningowa z małą trybuną

– zaplecze szatniowe z odnową biologiczną

– trybuny, loże i zaplecze z salą konferencyjną

– zaplecze administracyjne

 

  • Wykonawcą budowy hali sportowo-widowiskowej w Gorzowie Wielkopolskim jest firma Budimex S.A. Planowo obiekt ma być gotowy na początku stycznia 2023 roku.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u