Akcja szczepień w mobilnym punkcie w Łomży przedłużona do 10 lipca

Autor: Podlaski UW 2021-07-08 08:40:44

Nie trzeba się wcześniej rejestrować, wystarczy być pełnoletnim, by skorzystać ze szczepień przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie w Łomży. Do wtorku (6.07) jednodawkowy preparat Johnson&Johnson przyjęło 627 osób, a punkt nie kończy działalności. Decyzją wojewody podlaskiego szczepienia w kontenerze, który stoi w centrum przesiadkowo-komunikacyjnym przy ul. Dworcowej 2, zostały przedłużone do 10 lipca. Zapraszamy w godz. od 9 do 17.

 Szczepienia są podstawą naszej ochrony przed koronawirusem, innej – skuteczniejszej – metody jeszcze nie wynaleziono. W naszym województwie wykonano do tej pory ponad 901 tys. szczepień, co przekłada się na ponad 412 tys. osób w pełni zaszczepionych - przypomina wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Szczepionka przeciw COVID-19 firmy Johnson&Johnson nazywa się Janssen. Podawana jest w jednej dawce osobom powyżej 18. roku życia. Oznacza to, że jednorazowe przyjęcie preparatu daje pacjentowi podobną odporność, jaką uzyskałby po przyjęciu dwóch dawek szczepionek pozostałych firm. Nie trzeba czekać kilku tygodni na drugą dawkę, co bardzo przyspiesza czynne uodpornienie.

W mieście Łomża zaszczepiło się do tej pory w pełni 33,1% mieszkańców, w powiecie łomżyńskim – 22,5%.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u