Kultura jeszcze bliżej nas

Autor: UM Warszawa 2021-07-29 09:02:02

Warszawiacy chcą aktywnie korzystać z kultury, mieć ją na wyciągnięcie ręki, łatwo dostępną dla każdej grupy wiekowej i społecznej. Potwierdziły to konsultacje dwóch programów, które będą realizowane w stolicy. 

Konsultacje społeczne programów „Kultura blisko domu” oraz „Twórczy potencjał mieszkanek i mieszkańców Warszawy” trwały od 23 kwietnia do 18 maja. O ocenę programów poprosiliśmy osoby mieszkające w stolicy, zajmujące się społecznie lub zawodowo obszarem kultury, działające w organizacjach pozarządowych, związane z instytucjami kultury, z Warszawską Radą Seniorów i innymi ciałami społecznymi.

- Co możemy zrobić, by kontakt z kulturą był jeszcze łatwiejszy, aby był to udział czynny, inspirujący, nie wykluczający żadnej z grup? Jakie kompetencje powinny mieć osoby tworzące ofertę kulturalną w Warszawie i jak wspierać ich rozwój? – to tylko niektóre z pytań, jakie padły podczas konsultacji społecznych. Propozycje oraz uwagi zgłaszane przez uczestniczki i uczestników, a także wnioski końcowe, zostały zawarte w raportach:

© 2018 Super-Polska.pl stat4u