Szczepionkobus jedzie dalej!

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2021-08-25 09:28:12

Piątym regionem, do którego dotarł kujawsko-pomorski szczepionkobus, jest powiat grudziądzki. Wicewojewoda Józef Ramlau zainaugurował kolejny etap akcji szczepień w miejscowości Plemięta w gminie Gruta.

W ramach akcji szczepionkobus w Kujawsko-Pomorskiem dotarliśmy dziś do powiatu ziemskiego grudziądzkiego. Rozpoczynamy w miejscowości Plemięta, w gminie Gruta. Bardzo dziękuję panu wójtowi za przygotowanie miejsca. Przypomnę, że na terenie gminy Gruta szczepionkobus będzie w trzech miejscowościach oraz w sumie w piętnastu w całym powiecie. W województwie zbliżamy się w tej chwili do liczby 900 tys. osób zaszczepionych. Nasz region liczy nieco ponad 2 mln mieszkańców, więc jeszcze jest stosunkowo daleko do wywalczenia zbiorowej odporności. Nie ustajemy jednak w naszych działaniach” 

– powiedział wicewojewoda Józef Ramlau.
 

W gminie Gruta w pełni zaszczepionych mamy niespełna 44 proc. mieszkańców. Po pierwszej dawce to ok. 47 proc.

Dziś frekwencja przy szczepionkobusie jak na wczesną porę i warunki pogodowe jest bardzo wysoka. Cieszymy się, że mieszkańcy przychodzą i chcą się szczepić. Chcę podkreślić, iż Plemięta to miejscowość najbardziej wysunięta w gminie, a więc dziś z możliwości szczepienia mają okazję skorzystać mieszkańcy, którzy mają najdalej do ośrodka w Grucie. Dziękujemy Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu, że mamy taką możliwość” 

– mówił wójt gminy Gruta Waldemar Kurkowski.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u