Podpisano umowę na ostatnie 32 kilometry autostrady A2

Autor: Lubelski UW 2021-09-09 09:24:17

Z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i wiceministra infrastruktury Rafała Webera odbyła się konferencja prasowa, dotycząca podpisania umowy na zaprojektowanie ostatniego 32 – kilometrowego odcinka autostrady A2 pomiędzy Białą Podlaską a granicą państwa. W konferencji uczestniczył także wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, parlamentarzyści oraz samorządowcy.

Polskie drogi muszą być komfortowe, to jest nasz cel i takie inwestycje realizujemy, które ten cel wypełniają – mówił minister Adamczyk, który złożył podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do programu dotyczącego realizacji dróg w naszym kraju. Wiceminister Weber dodał, że dzięki tej autostradzie ten tranzyt przez Białą Podlaskę będzie przebiegał drogą szybkiego ruchu , będzie nie tylko łatwiej i komfortowo, ale przede wszystkim bezpieczniej.
 

Umowa na projekt budowy została podpisana między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a wykonawcą, którą jest firma Mosty Gdańsk. Umowa o wartości ok. 9.8 mln zł zostanie zrealizowana w ciągu 30 miesięcy od daty jej zawarcia.
 

Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk podziękował ministrowi Andrzejowi Adamczykowi za złożoną obietnicę w 2015 roku, że na wysokości Białej Podlaskiej do granicy powstanie autostrada.
 

Zakończenie prac związanych z przygotowaniem dokumentacji projektowej przewidywane jest ma II kw. 2024 r. Nowa trasa będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu oraz rezerwę pod dobudowę trzeciego pasa.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u