Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej w Gorzowie Wielkopolskim

Autor: Lubuski UW 2021-10-14 14:09:30

W Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej to święto, w którym wspominamy powstanie Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego ministerstwa oświaty w Europie. Odegrało ono ogromną rolę w wykształceniu pokoleń polskich patriotów. Jako wojewoda, przedstawiciel rządu w województwie, chcę podziękować za Państwa codzienny trud wkładany w kształcenie, wychowywanie i prowadzenie drogą ku dorosłości młodych Lubuszan – mówił wojewoda Władysław Dajczak.

Równocześnie Wojewoda zaapelował do nauczycieli o wyrozumiałość dla młodych ludzi. Ich powrót do szkół po prawie roku edukacji zdalnej może wiązać się z różnymi obawami, problemami i lękami. Otwartość kadry pedagogicznej może stać się dla nich ogromnym wsparciem.

Wojewoda odczytał również list Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego skierowany do Kuratora Oświaty, nauczycieli i pracownikach oświaty. W liście Minister napisał: „Jestem ogromnie wdzięczny za codzienne podejmowanie edukacyjnych i wychowawczych wyzwań, wspieranie uczniów, wsłuchiwanie się w ich potrzeby, zachęcanie do rozwijania pasji i przygotowywanie do dorosłego życia. Państwa praca zasługuje na najwyższe uznanie”.  

Obecni w teatrze nauczyciele i pracownicy oświaty odebrali z rąk wojewody Władysława Dajczaka odznaczenia państwowe. Łącznie wręczono 44 Medale za Długoletnią Służbę, 51 Medali Komisji Edukacji Narodowej oraz 19 nagród.

Uroczystość swoimi występami uświetniły dwie solistki oraz zespół tańca TRANS.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u