Ostatnie pożegnanie ks. inf. Stanisława Grunta

Autor: Pomorski UW 2021-11-03 09:01:49

Na cmentarzu w Pelplinie spoczął śp. ksiądz infułat Stanisław Grunt, jeden z najbardziej zasłużonych kapłanów diecezji pelplińskiej. Prezydent RP Andrzej Duda, na wniosek Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha, za zasługi w działalności społecznej i duszpasterskiej, pośmiertnie odznaczył ks. Inf. Stanisława Grunta – Złotym Krzyżem Zasługi.

Odznaczenie, najbliższej rodzinie, przekazał II Wicewojewoda Pomorski Michał Bąkowski. Liturgii pogrzebowej oraz mszy świętej w Bazylice Katedralnej w Pelplinie przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna.

Śp. ksiądz infułat Stanisław Grunt pełnił posługę kapłańską jako wikariusz i proboszcz w parafiach w Górznie, Strzelcach Górnych, Toruniu i Bydgoszczy-Fordonie. Organizował  m.in. budowę nowych kościołów i tworzył nowe parafie. Pełnił funkcję ekonoma diecezji chełmińskiej i diecezji pelplińskiej, był członkiem diecezjalnych rad i kolegiów, a także współorganizował wizyty Jana Pawła II w Pelplinie 6 czerwca 1999 r. Na emeryturę kapłańską przeszedł w 2013 r.  Pozostał w Pelplinie i dalej służył diecezji

© 2018 Super-Polska.pl stat4u