Pobiegli, by uczcić Niepodległą

Autor: Świętokrzyski UW 2019-11-11 09:45:27
Blisko 750 zawodników wystartowało w XII Biegu Niepodległości w Kielcach. Popularna sportowa impreza odbyła się w ramach organizowanych przez wojewodę Agatę Wojtyszek obchodów Święta Niepodległości.
Liczącą 10 kilometrów trasę najszybciej pokonał Michał Bąk. Zajęło mu to 34 minuty i 54 sekundy. Najlepszą wśród pań była Małgorzata Czarnota, która finiszowała po 41 minutach i 39 sekundach. Biegowi głównemu towarzyszył bieg krótki – tu zawodnicy mieli do pokonania 1918 metrów. Miejscem startu oraz metą obydwóch biegów był kielecki Park Miejski. Poza zwycięzcami, ufundowane przez wojewodę puchary i nagrody otrzymali także najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych wśród pań oraz panów. Wszyscy uczestnicy imprezy dostali pamiątkowe medale.