„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w kinach

Autor: PISF 2020-09-22 08:43:05

Na ekrany kin wchodzi debiutancki film Jana Holoubka – „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Obraz powstał na podstawie prawdziwej historii chłopaka niesłusznie skazanego za zbrodnię, której nie popełnił. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia Tomasza Komendy, którymi żyła cała Polska. Młody mężczyzna został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia za popełnienie brutalnego przestępstwa. Ta poruszająca fabularna opowieść o niezłomności ludzkiego ducha, wytrwałości oraz sile, jaka tkwi w rodzinie, pełna jest napięcia i mocnych, wyrazistych postaci. W obsadzie znaleźli się m.in.: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki, a rolę Tomasza Komendy zagrał Piotr Trojan.

Twórcy filmu pokazują nieznane wątki i rzucają nowe światło na wydarzenia, które doprowadziły do skazania i uniewinnienia Komendy. Podejmują też próbę znalezienia odpowiedzi na aktualne do dziś pytania: jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość? Film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” powstał przy zaangażowaniu i pełnym wsparciu Tomasza Komendy i jego rodziny.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u