WYPADEK NA A4 – KONFERENCJA WOJEWODY I SŁUŻB

Autor: Podkarpacki UW 2021-03-06 16:57:25

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podsumowała podczas konferencji prasowej działania służb zaangażowanych w akcję ratunkową na autostradzie A4. W nocy doszło tam do tragicznego wypadku ukraińskiego autokaru.

W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce tuż przed północą w dniu wczorajszym chciałabym złożyć szczere wyrazy współczucia rodzinom pięciu ofiar tego tragicznego w skutkach wypadku – powiedziała wojewoda Ewa Leniart.

– Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zostały zadysponowane właściwe służby – państwowa i ochotnicza straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Akcja została przeprowadzona w sposób bardzo sprawny, za co pragnę wyrazić słowa uznania i podziękowania, zarówno dla PSP, OSP, ratownictwa medycznego, policji, także Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, które zorganizowało miejsce dla osób wymagających wsparcia także psychologicznego i w tej chwili te osoby ciągle jeszcze korzystają z bursy w Jarosławiu. Aktualnie pozostajemy w stałym kontakcie, także z Konsulem  Generalnym Ukrainy w Lublinie, jak również z Ambasadorem Ukrainy  w Polsce. Informujemy ich na bieżąco o sytuacji dotyczącej ich obywateli. Przedstawiciel Konsulatu przebywa w tej chwili w miejscu pobytu osób, które nie wymagają hospitalizacji i dla tych osób został zorganizowany transport zastępczy, tak by mogły kontynuować podróż. Wszystkie osoby potrzebujące otrzymały pomoc w szpitalach na terenie województwa podkarpackiego. Część osób została już wypisana. Łącznie na ten moment hospitalizowanych jest 29 osób – powiedziała wojewoda.

W spotkaniu z mediami uczestniczyli zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Daniel Dryniak oraz zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa, którzy podsumowali akcję ratowniczą oraz zaangażowanie sił i środków.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji prasowej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u