Spotkanie z przedstawicielami Ogólnopolskiej Federacji Młodych

Autor: Podlaski UW 2021-03-18 08:52:54

W środę (17.03) wicewojewoda podlaski Tomasz Madras spotkał się z przedstawicielami Ogólnopolskiej Federacji Młodych - Mateuszem Feszlerem i Krzysztofem Pruszyńskim. Białostoccy działacze Federacji opracowali „Raport o nauce zdalnej w szkołach ponadpodstawowych”, oparty o badania ankietowe przeprowadzone wśród uczniów szkół z całego województwa podlaskiego. Dzięki ich inicjatywie uzyskane informacje trafią m.in. do Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Raport dotyczy takich tematów, jak warunki nauki zdalnej, organizacja matur w 2021 roku czy potrzeby uczniów w związku z sytuacją epidemiczną. Młodzi ludzie stwierdzili, że nauka zdalna jest bardziej męcząca od normalnej, szczególnie ze względu na trudność ze skupieniem uwagi, a także problemy sprzętowe. Zwrócili też uwagę na szczególną sytuację uczniów z małych miejscowości. Przekazali również pozytywne opinie - m.in. o rządowym programie Zdalna Szkoła i decyzji MEN o szczególnych zasadach przeprowadzania tegorocznych matur.

Ogólnopolska Federacja Młodych jest organizacją zrzeszającą studentów, członków młodzieżowych rad samorządowych, wolontariuszy i aktywistów. Deklaruje budowanie ruchu młodzieżowego opartego na pluralizmie i wzajemnym szacunku, zrzeszającego młodych ludzi o różnych poglądach i zainteresowaniach. Koordynatorem Federacji w województwie podlaskim jest Mateusz Feszler.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u