Mieszkańcy Opolszczyzny wyróżnieni przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego

Autor: Opolski UW 2021-03-25 08:46:36

Od lat zabiegają o godne upamiętnienie i opiekę miejsc szczególnie ważnych dla historii kraju jak i województwa opolskiego. Dziś, z rąk wicewojewody opolskiego Teresy Barańskiej, otrzymali Medal „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej”, który przyznawany jest przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

W imieniu ministra kultury i dziedzictwa narodowego, wicewojewoda opolski wręczyła dziś odznaczenie, które nadawane jest osobom fizycznym, osobom prawnym i jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej, zasłużonym dla idei pamięci narodowej tj. wykazujących się szczególną troską i pieczą odnośnie upamiętniania i opieki nad miejscami pamięci narodowej.

Medal „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej” odebrał dziś Pan Henryk Wierny – oddany działacz kombatancki, prezes klubu „Rodło” oraz Pan Andrzej Wróblewski – członek Stowarzyszenia Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich w Opolu.

Medalem MKiDN wyróżniono także Panią Ewelinę Kowalską oraz Panią Barbarę Maj, które odznaczenie odbiorą w późniejszym terminie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u