Odznaczenia państwowe dla artystów w Pile

Autor: Wielkopolski UW 2021-05-06 08:53:51

W imieniu wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego wicewojewoda Aneta Niestrawska brała dziś udział w uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych działaczom i twórcom skupionym wokół Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej w Pile. Wyróżnienia przyznanie zostały za zasługi w działalności społecznej oraz wkład w rozwój kultury i sztuki.

Złoty Krzyż Zasługi otrzymał Krzysztof Kończewski. Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznany został Danucie Grabowskiej. Natomiast Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” wręczona została Bogusławie Różańskiej.

Podczas uroczystości wicewojewoda odczytała okolicznościowy list od wojewody Michała Zielińskiego skierowany do odznaczonych oraz prezesa związku Wacława Kubskiego.

- Święty Jan Paweł II, kierując swoje słowa do artystów, powiedział: „świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość”. Jestem przekonany, że dzięki swoim talentom i pracy pozwalają nam Państwo spojrzeć na świat z innej, niezwykle wartościowej perspektywy. Kontakt ze sztuką to czas na refleksję i docenienie wartości takich jak piękno, wrażliwość w opisywaniu otaczającej nas rzeczywistości czy mistrzostwo warsztatowe - czytamy w liście.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u