Gala Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych

Autor: Mazowiecki UM 2021-05-13 22:19:19

Na wniosek Warszawskiej Okręgowej Izby Lekarskiej (WOIL), Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł wyróżnił 47 pracowników służby zdrowia – pielęgniarki, pielęgniarzy i położne, zatrudnionych w placówkach medycznych z obszaru działania WOIL. Listy gratulacyjne Wojewoda przekazał w czwartek, 13 maja br. w trakcie Gali z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych.

 

Pielęgniarki, pielęgniarze oraz położne zostały wyróżnione za codzienny trud wkładany w zapewnienie opieki nad pacjentami – niesienie im ulgi w bólu i cierpieniu oraz wspieranie ich w okresie rekonwalescencji.

W trakcie Gali, Wojewoda skierował w stronę wyróżnionych pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych wyrazy uznania za ich postawę w czasie pandemii koronawirusa, kiedy to działając często w skrajnie trudnych warunkach, spowodowanych drastycznie rosnącą liczbą chorych wymagających skomplikowanego leczenia w trybie pilnym, wykonywali swoje obowiązki z nadzwyczajnym poświęceniem pomimo wyczerpania i nieuchronnych trudności.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek obchodzony jest corocznie 12 maja, jako święto ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Tego samego dnia przypada rocznica urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa. W Polsce święto obchodzone jest jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u