Otwarcie "laboratorium sieci 5G" w ŁSSE

Autor: Łódzki UW 2021-05-30 10:44:51

Wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk wziął udział w oficjalnym otwarciu „5G LAB” w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

5G LAB – to miejsce, gdzie inwestorzy i młode firmy będą mogły przetestować rozwiązania oparte na technologii 5G w warunkach laboratoryjnych. To przełoży się na optymalizację kosztów i wybranie najlepszego rozwiązania.

 - Stworzenie przestrzeni z dostępem do sieci 5G w siedzibie ŁSSE to ogromna szansa rozwojowa dla naszego regionu. Rozwiązania i technologie sprawdzone tutaj będą mogły być później wdrażane w zakładach produkcyjnych i fabrykach w całym kraju. Dzięki takim działaniom Polska może stać się w przyszłości jednym z najbardziej innowacyjnych miejsc w Europie – powiedział Karol Młynarczyk.

Podczas wydarzenia, zgromadzeni goście mogli także osobiście zapoznać się z działaniem różnego rodzaju urządzeń i innowacji technologicznych.

5G Lab działa w budynku ŁSSE i Centrum Kreatywności Fabryka i swoim zasięgiem obejmuje powierzchnię blisko 1000 mkw. Infrastruktura w 5G LAB Łódzkiej Strefy będzie mogła osiągnąć prędkość pobierania blisko 850 mb/s przy zachowaniu minimalnych opóźnień.

Największe atuty sieci 5G – duże prędkości pobierania i wysyłania oraz minimalne opóźnienia około jednej milisekundy. Dodatkowo możliwość korzystania z sieci nawet miliona urządzeń jednocześnie, bez zakłóceń na kilometr kwadratowy. Zniknie więc problem braku zasięgu, np. podczas masowych imprez, gdzie na stadionie w jednym miejscu jest np. 100 tysięcy osób.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u