Gloria Artis dla artystów z Piwnicy pod Baranami

Autor: Małopolski UW 2021-06-09 08:20:58

Rok 2021 jest rokiem szczególnym dla krakowskiego kabaretu Piwnica pod Baranami. Mija właśnie 65 lat jego działalności. Z tej okazji, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński, przyznał zasłużonym artystom szczególne wyróżnienia. Odznaczeni odebrali je dzisiaj z rąk wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.

 To miejsce, które tworzą niezwykli ludzie, to symbol Krakowa. To także przestrzeń wypełniona wspomnieniami po Piotrze Skrzyneckim, którego charyzma i miłość do pracy artystycznej realizują się nadal poprzez twórców Piwnicy pod Baranami. Dzisiaj w szczególny sposób wyróżnionych zostaje dwoje z nich, ale tak naprawdę w roku tego pięknego jubileuszu jaki Państwo obchodzicie świętuje cała społeczność zgromadzona wokół Kabaretu – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Przedstawiciel rządu przekazał odznaczonym: kompozytorowi i pianiście Pawłowi Pierzchale – Medal Brązowy Zasłużony Kulturze Gloria Artis, a wybitnemu scenografowi Kazimierzowi Wiśniakowi – Medal Złoty.
Oba wyróżnienia nadano w dowód uznania za całokształt działalności.

Uroczystość połączona została z otwarciem wystawy prac Kazimierza Wiśniaka oraz krótkim okazjonalnym koncertem Pawła Pierzchały w towarzystwie innych artystów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u