Rządowa pomoc trafi do mieszkańców Nowej Białej

Autor: MSWiA 2021-06-22 08:41:31

Mieszkańcy Nowej Białej otrzymają od rządu szybką pomoc finansową. Najpierw wypłacane będą zasiłki w wysokości do 6 tys. zł. Wiceminister Maciej Wąsik zaznaczył, że pierwsze środki finansowe powinny trafić do poszkodowanych jeszcze dzisiaj.

Kwota do 6 tys. zł ma pozwolić zabezpieczyć pierwsze najpilniejsze potrzeby pogorzelców. Jednocześnie wiceszef MSWiA zapowiedział, że po oszacowaniu strat możliwe będzie wypłacenie zasiłków do 200 tys. zł na odbudowę zniszczonych budynków.

Pożar w Nowej Białej wybuchł w sobotę. W jego wyniku ucierpiało 21 budynków mieszkalnych. Spaliły się też 23 budynki gospodarcze. Poszkodowanych zostało 9 osób. Z pożarem walczyło sto zastępów straży pożarnej z PSP i OSP.

W niedzielę rano na miejsce pojechał premier Mateusz Morawiecki. Wziął udział w posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Szef rządu rozmawiał też ministrem Mariuszem Kamińskim. Premier spotkał się z mieszkańcami Nowej Białej. Zapewnił, że będą podejmowane działania, które pozwolą szybko oszacować straty.

Fot. Adam Guz / KPRM

© 2018 Super-Polska.pl stat4u