Uroczyste otwarcie Strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Węgrowie

Autor: Mazowiecki UM 2021-06-22 08:53:54

W poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Wydarzenie odbyło się przy okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, a towarzyszyło mu m.in. wręczenie odznaczeń, awansów i wyróżnień oraz przekazanie samochodów ratowniczo-gaśniczych. W uroczystości uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Budynek Strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Węgrowie składa się z hali garażowej na dziesięć samochodów z zapleczem magazynowo-technicznym oraz myjnią. Na parterze znajduje się część przeznaczona dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej wraz z pomieszczeniami socjalnymi oraz technicznymi, na piętrze zlokalizowano część administracyjno-biurową.

Nowa strażnica zdecydowanie podniosła standard pracy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Nowoczesny i funkcjonalny budynek jest o ponad tysiąc metrów kwadratowych większy od poprzedniej strażnicy. Na jego terenie zlokalizowano również boisko wielofunkcyjne z bieżnią, wspinalnie oraz parkingi.

Strażnica powstała ze środków „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020″.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u