Zakończenie roku szkolnego w Zegrzu

Autor: Mazowiecki UM 2021-06-25 19:25:10

Uczniowie z województwa mazowieckiego zakończyli rok szkolny. W uroczystości zorganizowanej w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Zegrzu uczestniczył m. in. Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz Mazowiecki Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek. Podczas uroczystości Wojewoda Mazowiecki otrzymał nagrodę Honorowego Patrona Szkoły.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Zegrzu rozpoczęto od występu szkolnego chóru oraz powitania przez dyrektora szkoły przybyłych gości. Następnie zaprezentowano występ przygotowany przez uczniów klas siódmych żegnających ósmoklasistów. Później wprowadzono sztandar szkoły i odbyło się ślubowanie uczniów klas ósmych. Uroczyście przekazano sztandar uczniom klas siódmych.

Po rozdaniu przez wychowawców świadectw ukończenia szkoły podstawowej uczniom klas ósmych głos zabrał Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który pogratulował uczniom sukcesów w nauce oraz życzył bezpiecznych wakacji.

- Spotkaliśmy się tu dzisiaj, drodzy rodzice i drogie dzieci, w tym ważnym dla Was dniu. Dzisiaj kończycie pewien etap w swoim życiu ale zaczynacie kolejny. I teraz to tylko od Was zależy, jak potoczy się Wasze życie. Kto wie, może wśród Was siedzi przyszły nauczyciel, dyrektor tej szkoły, a może burmistrz Serocka. Życzę Wam dalszych sukcesów – powiedział Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Później nastąpiło wręczenie stypendiów za wysokie wyniki w nauce uczniom klasy ósmej oraz rozdanie świadectw uczniom wyróżnionym za wyniki w nauce z klas siódmych.

Na koniec wysłuchano występu szkolnego chóru. W uroczystości udział wzięli m. in. Burmistrz Miasta i Gminy w Serocku Artur Borkowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku Mariusz Rosiński.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u