Promocja oficerska funkcjonariuszy Służby Więziennej w Kaliszu

Autor: Wielkopolski UW 2021-07-02 09:06:43

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński uczestniczył dziś w promocji oficerskiej funkcjonariuszy Służby Więziennej w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu. Gościem honorowym wydarzenia byli: minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś oraz podsekretarz stanu MS Marcin Romanowski.

Wojewoda przekazał serdeczne pozdrowienia i najlepsze życzenia dla młodych funkcjonariuszy, dla ich rodziców i bliskich w dniu promocji na pierwszy stopień oficerski.

- Z satysfakcją przyjmuję organizację tej uroczystej promocji właśnie tu, w Kaliszu. To zawsze był ważny ośrodek szkolenia kadr Służby Więziennej, współpracujący z wieloma ośrodkami akademickimi. Jego mury w ciągu ostatniego półwiecza opuściło wiele roczników znakomicie wyszkolonych specjalistów. Ranga i prestiż, jakimi Służba Więzienna cieszy się w społeczeństwie, to między innymi ich zasługa - mówił wojewoda Michał Zieliński.

List skierowany do absolwentów oraz zaproszonych gości w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy odczytał minister Andrzej Dera. Promowani zostali uhonorowani Orderami Świętego Pawła Apostoła - Patrona Służby Więziennej.

Przed uroczystością promocji złożono wieńce pod Pomnikiem Funkcjonariuszy SW Poległych w Służbie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u