Odznaczenia dla aktorów Teatru im. Osterwy

Autor: Lubuski UW 2021-07-13 09:26:19

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych aktorom z Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

Wojewoda Władysław Dajczak wręczył Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Beacie Chorążykiewicz oraz odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Arturowi Nełkowskiemu i Leszkowi Perłowskiemu.  

- Czasem kiedy zastanawiamy się jakie znaczenie ma dla nas teatr, to wielu nie potrafi tego określić. Dziś, w tym zwariowanym świecie teatr jest dla nas światem magicznym, wstępem do innej rzeczywistości, w której znajdujemy bohaterów podobnych sobie. Znajdujemy w nich powód do refleksji, doceniamy wartość słowa. W pamięci zawsze zostają mi słowa Joanny Kulmowej, że teatr jest po to, aby wszystko było inne niż dotąd – mówił wojewoda Władysław Dajczak dziękując odznaczonym za ich działalność artystyczną.  

Odznaczenia i medale zostały przyznane przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w uznaniu za działalność na rzecz kultury i społeczeństwa aktorów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u