Nowy SOR w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni otwarty

Autor: Pomorski UW 2021-07-16 07:20:18

Piętrowy obiekt dobudowany do Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni mieści m.in. Szpitalny Oddział Ratunkowy, bloki operacyjne i intensywną terapię.  W oficjalnym otwarciu SOR uczestniczył Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, który podziękował pracownikom ochrony zdrowia i marszałkowi województwa za dobrą współpracę zarówno przy organizacji SOR jak i realizacji Narodowego Programu Szczepień w Pomorskiem.

Finansowanie budowy:
•    5,95 mln zł  - Ministerstwo Zdrowia (z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko)
•    2,695 mln zł - Samorząd Województwa Pomorskiego
•    350 tys.  zł - Szpitale Pomorskie

Przeprowadzka SOR do nowego obiektu trwała jedynie kilka godzin. Co jak podkreślano podczas otwarcia było nie lada wyczynem. Nowy budynek liczy niemal 1300 metrów kwadratowych. Do leczenia pacjentów z Gdyni, jej okolic i turystów  kadra medyczna wykorzystuje nowoczesną aparaturę m.in.: kardiomonitory, echokardiografy, aparaty do automatycznego masażu serca, czy USG.

W otwarciu obok wojewody wzięli udział m.in. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini zarządu województwa pomorskiego, Monika Kasprzyk, szefowa pomorskiego oddziału NFZ i przedstawiciele szpitala.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u