JUSTYNA KOZDRYK Z MEDALEM XVI LETNICH IGRZYSK PARAOLIMPIJSKICH W TOKIO

Autor: 2021-08-26 20:39:11

Justyna Kozdryk zdobyła brązowy medal w podnoszeniu ciężarów na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. W kategorii do 45 kg wycisnęła 101 kg. To jej drugi tak znaczący sukces w karierze sportowej.

Justyna Kozdryk na co dzień pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu jako pracownik Policji. Jest dziewięciokrotną mistrzynią świata Międzynarodowej Federacji Trójboju Siłowego i Wyciskania Sztangi Leżąc – wśród osób pełnosprawnych. Jest trzykrotną wicemistrzynią świata wśród osób niepełnosprawnych, dwunastokrotną mistrzynią Europy wśród pełnosprawnych oraz trzykrotną mistrzynią Europy wśród niepełnosprawnych.

Sztangistka miała już w swoim dorobku medal igrzysk paraolimpijskich. W 2008 roku była druga w zawodach w Pekinie. Teraz powtórzyła swój sukces z Chin i dzięki znakomitemu, bezbłędnemu występowi sięgnęła po kolejne paraolimpijskie podium w karierze.

W pierwszej próbie czwartkowego konkursu podniosła 93 kilogramy, w drugiej skutecznie zaatakowała 95 kilogramów. W trzeciej natomiast podniosła sztangę ważącą 101 kilogramów, co dało jej awans na trzecią pozycję w stawce.

Justynie bijemy gromkie brawa i gratulujemy wspaniałego występu.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u