Nauczyciele z zawodowym awansem

Autor: UM Olsztyn 2021-08-31 21:17:58

Tylko godziny zostały do rozpoczęcia roku szkolnego 2021/22. Tradycyjnie już niedługo przed inauguracją olsztyńscy nauczyciele odebrali potwierdzenie awansów.

To już 21 lat, jak sprawy awansu zawodowego zostały uregulowane w karcie nauczyciela. We wtorek (31 sierpnia) w I Liceum Ogólnokształcącym prezydent Olsztyna wręczył kolejne nominacje na stopień nauczyciela mianowanego.

- Cieszę się realizują Państwo swoje marzenia i rozwijają się zawodowo - powiedział podczas uroczystości prezydent Piotr Grzymowicz. - Nauczyciel to zawód zaufania publicznego, stąd pełnią Państwo wyjątkową rolę. Wszyscy wiemy, jakie przeobrażenia przechodzimy, nie brakuje wyzwań zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnym. Serdecznie gratuluję i podziwiam za włożony przez Państwa ogrom pracy i wysiłku, by być w tym miejscu, w którym Państwo są.

Tym razem podczas uroczystości w I LO potwierdzenie awansu odebrało 64 nauczycieli, którzy zdali egzamin na stopień nauczyciela mianowanego. Wśród nich najwięcej - 31 - było pracowników szkół podstawowych oraz - 12 - przedszkoli. Poza tym dwie osoby uzyskały stopień nauczyciela mianowanego z mocy prawa - są nauczycielami akademickimi ze stopniem doktora.

Łącznie w latach 2001-2021 w Olsztynie wydanych zostało 1355 aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u