PIERWSZY DZWONEK NA PODKARPACIU

Autor: Podkarpacki UW 2021-09-02 09:51:56

Poświęćcie się edukacji i formowaniu samego siebie po to, aby Wasze życie dawało Wam ogromną satysfakcję z tego, że osiągnęliście cele, które sobie wyznaczyliście – mówiła wojewoda Ewa Leniart, w trakcie wojewódzkich obchodów rozpoczęcia roku szkolnego w Lubaczowie.

 Rok 2021/22 ma niewątpliwie wymiar wyjątkowy. W ubiegłym, z powodów epidemicznych nasze działania edukacyjne w wielu przypadkach, po krótkim okresie stacjonarnej edukacji przechodziły w tryb hybrydowy, a następnie zdalny. Wiemy jak wielkim wyzwaniem było to dla młodych ludzi i dla ich nauczycieli. Wierzymy, że w tym roku szkolnym będzie inaczej. Przede wszystkim dzięki realizacji Narodowego Programu Szczepień, który daje nadzieję na opanowanie epidemii – zwróciła się do uczniów „ogólniaka” wojewoda Ewa Leniart.

W uroczystościach udział więzili także przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych, kadra i uczniowie liceum ogólnokształcącego. Obchody rozpoczęcia roku szkolnego poprzedziła msza święta w Konkatedrze, której przewodniczył biskup Mariusz Leszczyński.

Lubaczowskie Liceum Ogólnokształcące stale współpracuje z wyższymi uczelniami, m.in. z Łódzką Szkołą Filmową, Uniwersytetem Rzeszowskim czy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Dzięki współpracy z popularną „filmówką” oraz rzeszowskim Teatrem im. Wandy Siemaszkowej, uruchomiona została klasa o profilu humanistycznym z edukacją filmową i teatralną.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u