Wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję Uniwersytetu Przyrodniczego

Autor: Lubelski UW 2021-09-08 09:37:48

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Stacji Badawczej i Ośrodka Dydaktyczno-Szkoleniowego Jeździectwa i Hipoterapii.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik, zastępca prezydenta miasta Lublin Mariusz Banach, prezes Lubelskiej Izby Rolniczej Gustaw Jędrejek, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk oraz przedstawiciele władz lubelskich uczelni wyższych.
 
- Inwestycja jedyna tego typu w Polsce. To wszystko zostało zrobione, aby nasze młode pokolenie miało bardzo dobre warunki dla rozwoju i nauki. Dziękuje władzom uczelni za inicjatywę oraz panu ministrowi za wsparcie tej inwestycji – powiedział wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik.
 
Realizowana inwestycja ma pozwalać organizować zawody jeździeckie rangi ogólnopolskiej w dyscyplinach ujeżdżenie i skoki oraz zajęcia z hipoterapii. Inwestycja powstaje dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Zakończenie prac i oddanie kompleksu do użytku zaplanowano na maj 2022 roku. 
 
W skład budowanego kompleksu wchodzi jednokondygnacyjny budynek składający się z 3 części:

  • budynek krytej ujeżdżalni z placem konkursowym z profesjonalnym podłożem do jazdy konnej, bandami, oświetleniem LED o natężeniu oświetlenia zgodnym z wymogami dla rozgrywania zawodów jeździeckich, z trybunami na 100 miejsc siedzących,
  • budynku stajni, w którym przewidziano 20 boksów dla koni oraz pomieszczenia dla stacji badawczej,
  • budynek dydaktyczno-socjalny z salą ćwiczeniowo-wykładową.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u