Gorzowski START z medalami z Tokio

Autor: Lubuski UW 2021-09-13 09:29:04

Zakończyły się XVI Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak osobiście pogratulował zawodnikom oraz trenerom Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START, którzy podczas Igrzysk Paraolimpijskich zdobyli 3 medale: 1 złoty i 2 brązowe.

Polska reprezentacja liczyła 89 zawodników, z czego 11 z nich to zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START. Zawodnicy GZSN Start Podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio zdobyli 3 medale:

Złoty medal w pchnięciu kulą – Renata Śliwińska,

Brązowy medal w pchnięciu kulą – Lech Stoltman,

Brązowy medal w skoku wzwyż – Maciej Lepiato.

– Jestem pod wielkim wrażeniem waszej ogromnej determinacji i zaangażowania, że osiągacie tak wspaniałe sukcesy, mimo tych przeciwności, które was dotykają na co dzień. Bardzo się cieszę, że mogę was dzisiaj gościć i podziękować za osiągnięcia na Igrzyskach w Tokio. Kolejne 3 medale zdobyte przez sportowców Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START, jest to wielkie osiągnięcie. Jesteśmy z was dumni – powiedział wojewoda Władysław Dajczak. – Cieszę się, że inwestycja jaką jest budowa stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie Wielkopolskim jest już finalizowana. Mam nadzieję, że od przyszłego roku będziemy mogli was oglądać i na miejscu będziecie mogli  trenować – dodał wojewoda.

Dziesięć miejsc finałowych

Zawodnicy GZSN Start na Igrzyskach Paraolimpijskich TOKIO 2020 wywalczyli też dziesięć miejsc finałowych:

- 2 IV miejsca, 2 V miejsca, 3 VI miejsca, 2 VII miejsca i 1 VIII miejsce.

Rekord paraolimpijski wyznaczyła też Renata Śliwińska (F40) w rzucie dyskiem - 24,70 m.

Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych ,,START”

Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych ,,START” powstał w połowie lat 70-tych ubiegłego wieku, gdy mgr Ryszard Sawicki i Elżbieta Ładnowska korzystając z wieloletnich doświadczeń, dostrzegli potrzebę nadania konkretnej formy organizacyjnej początkującemu ruchowi sportu niepełnosprawnych. Przygotowano wstępną strukturę, którą 3 1 grudnia 1975 r. założono w Wydziale Spraw Wewnętrznych Urzędu Wojewódzkiego. Po dwóch tygodniach, 12 stycznia 1976 r. w Rejestrze Stowarzyszeń i Związków znalazło się Międzyspółdzielniane Ognisko Sportu, Rehabilitacji, Turystyki i Wypoczynku ZSSP „START”, z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim.0

© 2018 Super-Polska.pl stat4u