Zakończenie realizacji inwestycji w Szpitalu w Nowym Sączu

Autor: Małopolski UW 2021-09-18 09:45:18

W Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu został ukończony projekt pn. „Rozwój Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączy poprzez poprawę standardu i jakości usług medycznych. W uroczystości wziął udział I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak oraz marszałek województwa Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka.

Zrealizowanie tego projektu jest potwierdzeniem faktu, że stawiamy na rozwój. Ten rozwój to ciągłe stawianie bezpieczeństwa i zdrowia Małopolan na najwyższym poziomie. Chcemy, aby szpitale w naszym województwie świadczyły jak najlepsze usługi medyczne, ale również aby wyglądały schludnie i profesjonalne. Bardzo dziękuje za szybką realizację tego zadania -  mówi wicewojewoda Józef Leśniak.

Celem ogólnym projektu jest zwiększenie dostępności i poprawa jakości świadczonych usług zdrowotnych w regionie poprzez budowę, rozbudowę, modernizację oraz doposażenie wybranych komórek organizacyjnych Szpitala. Całkowita wartość projektu wynosi blisko 70 mln, z czego ponad 36,5 mln pochodzi z Funduszy Europejskich.

Wszystkie oddziały Szpitala zostały doposażone w wysokospecjalistyczny sprzęt i aparaturę medyczną m.in. aparaty USG - w tym aparat USG 4 D dla ginekologii, respiratory, defibrylatory, stoły operacyjne, aparaty do znieczulania, kardiomonitory, aparaty EKG, a także nowe łóżka, szafki przyłóżkowe, inkubatory dla wcześniaków, fotele dla rodziców i meble medyczne.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u