Lodołamacze 2021. Wojewoda gratuluje laureatom

Autor: Opolski UW 2021-10-20 21:38:22

Pracodawcy wrażliwi społecznie wyróżnieni przez wojewodę opolskiego. Grupa ZAK S.A. – jako jedyna w regionie – uhonorowana tytułem Lodołamacza.

- Jesteście chlubą naszego regionu – tymi słowami wojewoda opolski Sławomir Kłosowski rozpoczął spotkanie z wyróżnionymi w tegorocznym konkursie Lodołamacze.

Na szczeblu regionalnych, wyróżnionymi zostali: Zakład Aktywności Zawodowej w Kluczborku, Hospicjum Opolskie oraz Urząd Miejski w Paczkowie. Grupa Azoty ZAK S.A. nagrodzona została w kategorii "Zdrowa Firma". W etapie regionalnym zajęła I miejsce, a w etapie ogólnopolskim została laureatem.

- Zwłaszcza w okresie pandemii, wrażliwość społeczna pracodawców jest niezwykle ważna. Jest to rzecz bezcenna. To buduje bezpieczeństwo i spokój pracowników, a także obywateli. Tutaj mieliśmy przykłady tej wrażliwości społecznej w różnych kategoriach. Zaczynając od opieki nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi. A także zdrowia i przyjaznego urzędu – podkreśla wojewoda opolski.

Paweł Stańczyk, prezes zarządu, zaznacza, że nagroda jest uwieńczeniem wszystkich dotychczasowych działań firmy na rzecz swoich pracowników oraz mieszkańców regionu. - W przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy bardzo mocno zaangażowaliśmy się we wsparcie różnych instytucji ochrony zdrowia. Pod opieką wojewody opolskiego mogliśmy zdiagnozować, które potrzeby są najpilniejsze i gdzie ten strumień wsparcia powinien znajdować swoje miejsce – mówi.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u