Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Biłgoraju. Uhonorowanie nauczycieli

Autor: Lubelski UW 2021-10-25 20:32:42

W Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone z otwarciem hali sportowej.

W wydarzeniu wziął udział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik, którzy uhonorowali nauczycieli i pracowników oświaty odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Wręczone zostały także Medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Ministra Edukacji i Nauki, Nagrody Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Nagrody Starosty Biłgorajskiego.
 
Gratuluję tej inwestycji panu staroście, panu dyrektorowi i całej społeczności szkolnej. Cieszę się, że ten rozwój infrastruktury sportowej w szkołach naszych jest tak dobrze widoczny, niezwykle ważny teraz w dobie koronawirusa - podkreślał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Wicewojewoda Bolesław Gzik złożył natomiast serdeczne gratulacje całej społeczności szkolnej, a dyrekcji szkoły, która będzie zarządzała tym obiektem życzę, żeby był należycie wykorzystany.
 

Przemysław Czarnek zwrócił także uwagę na to, że trzeba radykalnych zmian w statusie zawodowym nauczyciela. Ja chcę pokazać społeczeństwu jedną prostą rzecz – Państwo pracujecie 40 godzin tygodniowo, niektórzy nawet więcej. (…) I ani godziny więcej Państwo pracować nie będziecie. Jeździcie na wycieczki, przygotowujecie dzieci do rozmaitych występów czy akademii takich jak ta dzisiejsza, uczestniczycie w życiu szkolnym. Chcemy zrobić to, co zapowiadałem od wielu miesięcy – zdebiurokratyzować pracę nauczyciela. Rozpoczęliśmy ten proces, będziemy go dalej kontynuować” – mówił minister edukacji i nauki.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u